..:: Prywatne FORUM eRklasy ::..

tylko eR ...i wszystko jasne


#31 2007-06-26 19:41:39

szewiec

o co chodzi;p

2940735
Skąd: Jedi
Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 81
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

Racja tez to czesto słuchałem na prakcie i lachane bylo z tego zawsze. Napewno trzeba zrobic nam cos w tej sprawie bo to jest nie do pomyslenia zeby z głupoty giertychowskich pomysłow ktos kto charuje przez 4 lata nie miał technika. A załoze sie ze nie tylko u nas tak jest ale w innych technicznych klasach tak samo.. Chyba ze czekamy az Wajs wroci z tych ferii i tak z wynikami nikt szybko sie nie wyrobii jeszcze o nas bedzie glosno

Offline

 

#32 2007-06-26 22:21:11

krzychu

the greatest freak

6469387
Skąd: rydułtowy
Zarejestrowany: 2007-02-20
Posty: 242
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

Proszę Państwa, pismo poszło do trzech gazet
oto treść:

Witam.
Piszę do Was ponieważ nie wiem gdzie zgłosić nurtujący mnie problem.
Jestem (byłem) uczniem technikum elektronicznego. Szkołę tą skończyłem w tym roku, w maju, jak każdy maturzysta. Oprócz matury zdawałem również egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik elektronik. Egzamin składał sie z dwóch części: teoretycznej i praktycznej (teoria 19 czerwca, praktyka 21 czerwca). Autorem zadań egzaminacyjnych jest Centralna lub Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (nie jestem pewien ponieważ na arkuszach nie ma takiej informacji). 
Mam ( i nie tylko ja) pewne zastrzeżenia co do części teoretycznej egzaminu. Był to typowy test jednokrotnego wyboru (50 pytań + 20 pytań z przedsiębiorczości, do każdego 4 odpowiedzi do wyboru, tylko jedna prawidłowa). Żeby tą część zdać, należało prawidłowo odpowiedzieć na  conajmniej połowę pytań z 50, czyli zdobyć 25 punktów oraz na conajmniej 6 pytań z przedsiębiorczości (za każdą poprawną odpowiedź 1 punkt). Po egzaminie otrzymaliśmy arkusze egzaminacyjne z części teoretycznej, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić prawidłowe odpowiedzi, które udostepniono na stronie CKE. Link:       http://www.cke.edu.pl/images/stories/kl … nik_0x.pdf
Okazało się, że w kluczu odpowiedzi są 3 rażące błędy mające wpływ na wynik egzaminu (3 punkty): zadanie nr 41, 42 i 49. Link do tych trzech pytań: http://i97.photobucket.com/albums/l215/krzychuu/111.jpg
Zeskanowałem mój test i skleiłem te trzy pytania w całość. Test jest nieco pokreślony ponieważ  podczas egzaminu mogłem robić na nim notatki. Test był w dwóch wersjach: X i Y. Ja pisałem X. Do tej również wersji zamieściłem klucz odpowiedzi w powyższych linkach.
Pytania 41 i 42 są bardzo proste i zrozumiałe. Okazuje się jednak, że prawidłowych odpowiedzi do wyboru nie było! Wszystkie były błędne jeśli wykonało się zadanie zgodnie z poleceniem. Rozwiążcie sobie te dwa zadania  i sami się przekonacie.
W zadaniu 49 odpowiedź prawidłowa jest uznana w kluczu jako błędna. Proszę sprawdzić wpisując „klasy ochronności” w wyszukiwarce.
Pisałem do CKE w tej sprawie, lecz nic nie odpisali. Dla wielu z nas te 3 punkty mogą zaważyć na zdobyciu tytułu technika, a co za tym idzie, również na naszej przyszłości.
Uważam, że błędy tego typu są niedopuszczalne na jakimkolwiek egzaminie, a już na pewno na egzaminie zawodowym. Takie testy powinny być przed wysłaniem do szkół sprawdzane!
Proszę o zainteresowanie się sprawą.
Z poważaniem, Krzysztof Kłosok


"My fall will be for you
My love will be in you
If you be the one to cut me
I will bleed forever"

Offline

 

#33 2007-06-26 22:26:14

michahal

Admin :]

5662885
Skąd: Turza Śl./BOURNEMOUTH
Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 190
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

mogłeś nie pisać że dostałem arkusze bo tak naprawde podobno nie powinniśmy ich dostać (tak mi rysiek mówił, w technikum elektronicznym w katowiach nikomu nie dali) ale i tak już za późno :]

Offline

 

#34 2007-06-26 22:39:59

krzychu

the greatest freak

6469387
Skąd: rydułtowy
Zarejestrowany: 2007-02-20
Posty: 242
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

no ale jakoś musieliśmy mieć te odpowiedzi udokumentowane


"My fall will be for you
My love will be in you
If you be the one to cut me
I will bleed forever"

Offline

 

#35 2007-06-27 00:35:43

MaRo

Administrator

Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 112
Punktów :   
WWW

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

No z tymi arkuszami to fakt. No cóż, zobaczymy co będzie dalej


MaRo games

“The woods are lovely, dark and deep. But I have promises to keep, and miles to go before I sleep.”

Offline

 

#36 2007-06-27 00:37:18

Fabio

Who cares?

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 97
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

spoko, niezłe wypracowani Kris

Offline

 

#37 2007-06-27 08:16:54

krzychu

the greatest freak

6469387
Skąd: rydułtowy
Zarejestrowany: 2007-02-20
Posty: 242
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

MaRo napisał:

No z tymi arkuszami to fakt.

pisząc w takiej sprawie nie możemy się opierać na domysłach. i dlaczego niby nie możemy mieć tych arkuszy? co w tym złego? będziemy mieć problemy? ze szkoły nas wyrzucą? obniżą zachowanie? nie, bo już tą szkołę skończyliśmy. i w ogóle tylko ja coś działam z tym egzaminem, a tu jeszcze problemy z tym, że napisałem, że mam arkusz. ok, dzięki, że mnie tak bardzo popieracie w tej sprawie


"My fall will be for you
My love will be in you
If you be the one to cut me
I will bleed forever"

Offline

 

#38 2007-06-27 09:53:40

kubel

Łebster jakich malo

4602143
Skąd: Rydułtowy
Zarejestrowany: 2007-02-23
Posty: 50
Punktów :   
WWW

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

Kristoff Ty sie tak nie denerwuj! Wszyscy bardzo doceniamy to co robisz Zapewne gdyby nie Ty to nikt by się tym nie zajął i było by tylko narzekanie bez celu! A więc wszyscy RAZEM : "DZIEKUJEMY KRZYSIU! "

Nie no a teraz tak na serio. Dobrze ze to wysłałeś! I dobrze ze zamieściłeś tam nasz test jako potwierdzenie. Mam nadzieję ze cośz tym zrobią i ktoś się tym zajmie! Jeśli możesz to wyslij to jeszcze do zetki, ale z dopiskiem:
"jeśli chcecie mieć dobrą sprawę, to zajmijcię sie tym szybko, bo problem wysłałem również do 3 gazet"
Może to ich trochę zmotywuje!

Offline

 

#39 2007-06-27 10:59:49

Kleju

Prison Break-; The 4400-; Jericho-; Sliders-; Dexter-; LostMANIAK

ni ma ;)
Skąd: Rydułtowy
Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 56
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

A to niby dlaczego nie mieliśmy dostać tych arkuszy, to po co na cke umieszczali same odp bez arkuszy, dla tych co przepisali sobie odp na ręke albo co lepsze zapamietali wszystkie. Przypominam że na egzaminie nie można mieć żadnych wolnych kartek no chyba że z pieczątką szkoły i napisem BRUDNOPIS którą oddajesz na koniec egzaminu. Bezsens goni bezsens.

Offline

 

#40 2007-06-27 13:11:04

michahal

Admin :]

5662885
Skąd: Turza Śl./BOURNEMOUTH
Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 190
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

ja też uważam że dobrze robiłeś że to tak napisałeś...tylko mówię że podobno my tego nie mogliśmy dostać, ale nie napisałeś nazwy szkoły itd wiec nikt problemów nie będzie mieć my raczej nie mielibyśmy ale nauczyciele mogli by mieć...

Offline

 

#41 2007-06-27 13:16:18

banas

Co się, co sie, co sie stało??

7286943
Skąd: Panczury dolne
Zarejestrowany: 2007-02-19
Posty: 113
Punktów :   
WWW

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

krzychu napisał:

MaRo napisał:

No z tymi arkuszami to fakt.

pisząc w takiej sprawie nie możemy się opierać na domysłach. i dlaczego niby nie możemy mieć tych arkuszy? co w tym złego? będziemy mieć problemy? ze szkoły nas wyrzucą? obniżą zachowanie? nie, bo już tą szkołę skończyliśmy. i w ogóle tylko ja coś działam z tym egzaminem, a tu jeszcze problemy z tym, że napisałem, że mam arkusz. ok, dzięki, że mnie tak bardzo popieracie w tej sprawie

musza sie z Tobom zgodzić Panie Krzysztofie!! Dejcie mu pokuj postąpiył bardzo szlachetnie i trza to docyniać a nie jeszcze wypominać mu co zrobiył źle. Pozatym z tego jak sie oriyntuja to on by to mog mieć w dupie bo test zdoł, ale mimo wszystko zrobiył to do tych pechowcow co niezdali!! a co do tego że nimogli nom dać tych pytań to co to kogo obchodz w sumie dostali my ich po egzaminie i nic sie już niedało zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Lepszy brzuch od piwa niż garb od roboty

Offline

 

#42 2007-06-27 13:46:21

szewiec

o co chodzi;p

2940735
Skąd: Jedi
Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 81
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

No dokładnie i tak sie teraz nie beda mieli jak doczepić co po szkołach beda szukać, która udostepniła arkusze no chyba nie Ciesze sie że w końcu zostanie (moze) zrobione coś w tej sprawie ja jeszcze pomysle gdzie ewentualnie można byłoby przesłac ten list..bo raczej na lokalne stacje cos wysyłac nie ma sensu. Ale pomysl z gazetami jak najbardziej słuszny!!Masz moje wsparcie Krzysiek hehe. Teraz czekać tylko na odpowiedź oby była pozytywna.

Offline

 

#43 2007-06-27 16:08:36

Saniol

eRteam is WYPAS

1092728
Skąd: Kokoszyce City
Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 98
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

Brawa dla tego pana Krzysztofa :brawo: synek zrobił to co trza..i mo od niego wielki szacunek w tym momencie, zrobil to bezintersownie itp. A co do tego to szłoby to dac tymu z radia ZET z nietypowaymi sprawami:P on by moze wiecej w tej sprawie zrobił, a niewiedomo czy media takie jak gazeta bedą chetne tymi sprawami sie zajac.. :]

Offline

 

#44 2007-06-27 19:54:03

krzychu

the greatest freak

6469387
Skąd: rydułtowy
Zarejestrowany: 2007-02-20
Posty: 242
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

dzięki dzięki
do zetki też dziś poślę. i myslę sobie, że sprawę by również trzeba było w szkole zgłosić, tzn powiedzieć komuś z dyrekcji, że takie jaja były na egzaminie.


"My fall will be for you
My love will be in you
If you be the one to cut me
I will bleed forever"

Offline

 

#45 2007-06-27 20:27:58

Tom

ten Pan sie jeszcze wstydzi pisac

Zarejestrowany: 2007-02-19
Posty: 6
Punktów :   

Re: Jak wam poszledł teoretyczny?? :/

Krzysiu ja też cię popieram !!!
jesteś kimś komu zależy na tym by było tak jak ma być, a to jest bardzo ważne; i przy okazji możesz pomóc w dostaniu tytułu technika wielu osobom z całej polski - być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego czego dokonujesz - wszyjscy uczniowie techników powinni być ci wdzięczni !!!!!!!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.samp-forum.pun.pl www.mksbiskupice.pun.pl www.tolerancyjne-forum.pun.pl www.newcoolserver.pun.pl www.zaradnych.pun.pl